недела, 22 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Почна средбата на албанскаите партии, Беса бојкотира (ФОТО)

Почна средбата на лидерите на албанските партии, на која тие ќе се координираат околу платформата и можноста да коалицираат со СДСМ. На средбата дојдоа лидерите на партиите од коалицијата Алијанса на Албанците и Али Ахмети и Артан Груби, додека лидерот на Беса, Билал Касами не дојде, објави Вечер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top