вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 113 ново

Почна средбата на албанскаите партии, Беса бојкотира (ФОТО)

Почна средбата на лидерите на албанските партии, на која тие ќе се координираат околу платформата и можноста да коалицираат со СДСМ. На средбата дојдоа лидерите на партиите од коалицијата Алијанса на Албанците и Али Ахмети и Артан Груби, додека лидерот на Беса, Билал Касами не дојде, објави Вечер.

Top