понеделник, 23 април 2018 | Вести денес: 73 ново

Џими Батлер го реши Бостон во последната секунда (видео)

dzimi batler

Чикаго дојде до победа против Бостон со поени на Џими Батлер во последната секунда, додека Вашингтон славеше против Индијана во синоќешните два натпревари од НБА лигата.

Чикаго во „Јунајтед центарот“ славеше против Бостон со 104-104, со поените од слободни фрлања на Џими Батлер во последната секунда. Батлер дуелот го заврши со 29 поени и седум асистенции. Ист учинок на спротивната страна имаше Ајзеа Томас.

Вашингтон на гости славеше против Индијана со 111-98, во меч во кој сите кошаркари од првата петорка на Визардс имаа двоцифрен ефект. Ото Портер запиша 25 поени, а го следеа Морис со 21 поен, Џон Вол кој имаше „дабл-дабл“ од 20 поени и 12 асистенции. На висина на задачата беа и Бредли Бил со 19 поени и Гортат со 12 поени и седум скока. Кај домашните Тарнер постигна 17 поени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top