вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 122 ново

Груевски: Кога се работи, резултатите се неминовни, второ признание за економските политики

-Кога се работи, резулатите се неминовни. По вторпат неделава Македонија добива признание за економските политики кои ги спроведува – прво од Европската комисија, а денеска и од престижниот извештај на фондацијата Херитиџ и Волстрит џурнал, кои ја рангираат на 31 место од 186 земји во светот – напиша денеска лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски на својата Фејсбук страница, а по повод скокот на земјава на листата на Индексот на економски слободи. Според него со најновото рангирање, Македонија станува лидер во регионот според Индексот на економски слободи.

nikola

Top