недела, 22 октомври 2017 | Вести денес: 71 ново

Уапсен лекар кој за еден ден добил 19 поткупи

Лекар во романскиот град Синаја е уапсен откако во еден ден зел вкупно 19 поткупи, јавија локалните медиуми.

Вкупната вредност била 8.500 леи (1.880 евра). Парите ги добил главно од луѓе кои примале инвалидска пензија.

Полицијата била информирана за лекарот од еден од пациентите кој дал поткуп. Лекарот бил приведен од припадници на Националната дирекција за борба со корупција

Top