недела, 22 октомври 2017 | Вести денес: 63 ново

Покрај „Евзони“, затворен е и „Дојрани“

Поради штрајкот на грчките земјоделци, сѐ уште е затворен за сообраќај граничниот премин „Евзони“, а од 12 до 14 часот се очекува да биде затворен и граничниот премин „Дојрани“ на македонско-грчката граница, соопшти попладнево Автомото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Од патиштата низ земјава, од 11:30 часот во прекин е сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш поради сообраќајна незгода.

Top