понеделник, 23 април 2018 | Вести денес: 102 ново

Кога надвор дува силен ветар треба да се радуваме: Еве зошто

Кога дува силен ветар, многумина би останале дома и не би излегувале се до мај месец кога и температурите ќе бидат многу повисоки. Но, оваа природна појава има и една многу позитивна страна.

Една од најдобрите причини да имаме ваков ветар е што ќе го исчисти нашиот воздух.

Покрај тоа што го чисти воздухот, ветрот е одличен и за циркулација и помага во симнувањето на килограмите – затоа што човечкиот организам согорува повеќе калории кога е надвор многу студено.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top