вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 10 ново

Драма на СП: Стравотен пад на скијачот од Монако, врескал од болки (видео)

Канаѓанецот Ерик Гај е новиот светски првак во супервелеслалом на Светското првенство (СП) кое се одржува во Сент Мориц, но трката ја одбележи стравотниот пад на Оловер Жено, кој при еден скок ја загуби рамнотежата и тешко падна на грб. Веднаш му била укажана лекарска помош, добил и маска со кислород, а швајцарските медиуми велат дека врескал од болки. Уште не е познато за каква повреда се работи.

 

olivier jenot liječnici

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top