вторник, 18 септември 2018 | Вести денес: 101 ново

За ова нема политика: Ова ги обедини сите во државава!

#ДенНаВоздухот. Тоа е хаштагот кој треба да го ставате на „Фејсбук“, „Инстаграм“ и на „Твитер“, цел ден денеска. Ова е дел од акцијата која Жаре и ток-шоуто „Еден на еден“ ја најавија во саботната емисија на „Телма“.

den na

 

Иако акцијата беше планирана за денеска, со поддршка за истата на социјалните мрежи веќе се јавија огромен број на јавни личности. Поддржи ја и ти со ставање на слика, видео, мислење или решение за проблемот со воздухот, задолжително означувајќи го постот со хаштагот #ДенНаВоздухот.

vozduh-skopje-zagadeno

Жаре акцијата ја објави во епизодата каде гостин му беше балканскиот шармер и еден од најпопуларни кантавтори на овие простори, Владо Георгиев.

vlado georgiev

Како Владо си “акна” шише од глава, гневен зошто Жаре го посочи него како втор најдобар гостин зад Игор Џамбазов, погледнете во оваа “Еден на Еден” епизода

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top