сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 16 ново

Регионот е на нозе – Босанка со германски документи бара момче и поставува еден услов!

bosanka

Во последно време сè почесто младите од просторите на поранешна Југославија, заминуваат во странство во потрага по подобра заработка. За повеќето од нив најпосакувана локација е Германија, но сепак, се чини дека на светот нема ништо како родниот крај. Многумина Балканци, во Германија се во потрага по момче или девојка со германски документи со кои би можеле да стапат во брак, но постојат и такви кои имаат документи, но се во потрага по љубов.

-Барам момче кое ќе ми прави друштво во Германија. Работам, но животот ми е здодевен. Документи имам, па оној кој има пари и можност нека направи виза и нека дојде. Ете толку. Поздрав – напишала една осамена девојка на фејсбук страницата „Спотед Сараево“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top