вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 86 ново

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ го посети Домот за стари и изнемоштени лица „Мајка Тереза“

Дружењето го збогатија со рецитал на поетесите Виолета Сековска, Розита Христовска и Стојан Арсиќ. Поезија прочитаа и присутните.

По повод големиот христијански празник Василица, републичката Комисија за труд и социјална политика на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ направи посета во Домот за стари и изнемоштени лица „Мајка Тереза“, каде што на секој од штитениците од домот им подели парче пита, а само еден е среќник со паричка за кого беше обезбедена икона мал подарок.

dva-1

 

Дружењето го збогатија со рецитал на поетесите Виолета Сековска, Розита Христовска и Стојан Арсиќ. Поезија прочитаа и присутните.

tri-1

 

Меѓу присутните беа Претседателката на Комисијата Соња Геловска Стојанова и Потпретседателката Слободанка Алексовска како и Претседателката на УЖ Карпош Анета Марковска Илиевска.

cetiri-1

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top