сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 55 ново

Ем оро ем тепачка: Македонски иселеници се искршија од ќотек на новогодишна забава во Германија

На видео објавено на „Фејсбук“ се гледа како поминала новогодишна забава на Македонците што живеат во Дортмунд. Од оро и веселба преминаа на тепачка. Според коментарите под видеото се најдоа и оние кои биле таму, па потврдија дека се случил овој немил настан, но за дочекот на 2016 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top