четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 126 ново

Ем оро ем тепачка: Македонски иселеници се искршија од ќотек на новогодишна забава во Германија

На видео објавено на „Фејсбук“ се гледа како поминала новогодишна забава на Македонците што живеат во Дортмунд. Од оро и веселба преминаа на тепачка. Според коментарите под видеото се најдоа и оние кои биле таму, па потврдија дека се случил овој немил настан, но за дочекот на 2016 година.

Top