вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 126 ново

Прилепчанец со хуман гест: Го отвори клубот за бездомниците

Eден од менаџерите на прилепскиот ноќен „Синдикат”, Александар Карилоски, преку својот профил на „Фејсбук“ објави дека клубот е ставен на располагање на бездомниците, кои немаат каде да преноќат во овие екстремно студени зимски ноќи.

– Сакам да ви соопштам дека ноќниот клуб Синдикат од оваа вечер ќе биде отворен за сите БЕЗДОМНИЦИ кои ќе можат тука да дојдат и да преноќат без никаков проблем, апел до сите, доколку знае некои за некој бездомник и доколку знае каде тој преноќева слободно нека му се обрати и нека му кажи каде може да преноќи оваа вечер, со почит ноќен клуб „Синдикат” – напиша Александар на „Фејсбук“.

 

Извор: маркукуле.мк

Top