понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Саутемптон со минимална победа над Ливерпул во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако вечерва загуби минимално со 1-0 на првиот меѓусебен дуел со Саутемптон.

Саутемптон стигна до триумфот пред своите навивачи благодарение на погодокот на Редмонд во 20. минута од средбата. На реваншот на „Енфилд роуд“, кој ќе се игра на 25. јануари, Ливерпул ќе треба да победа со најмалку два разлика ако сака да стигне до финалето на Лига купот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top