сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 32 ново

Погледнете кога ќе попушти студот – Временска прогноза до крајот на месецов

ladno

Прогнозата за до крајот на јануари вели дека сепак студот наскоро ќе попушти и дека пред нас се релативно потопли денови. Од идната недела, температурите ќе се качуваат до минус 1, а минималните нема да одат под минус 9.

vremenska-prognoza

Во последната недела од јануари, дневните температури ќе биде постојано во позитива, а минималните утрински температури нема да одат под минус 4.
Поинтензивни врнежи од снег не се очекуваат.

Top