понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Баш ми е галје какво е времето надвор, важно јас да имам пари

 

sonja-lazetic

Сопругата на поранешниот фудбалер на Црвена Звезда и српски репрезентативец, Никола Лазетиќ, Соња, со својата изјава на нејзиниот Фејсбук профил непријатно ги изненеади пријателите. Во период на екстемно ниски температури кога помалку среќните кои немаат домови или основни услови за живот се загорзени и голем број на граѓани се слоидаризираат им пружаат помош, таа решила јавно да го каже своето мислење околу моментални временски услови на Балканот.

– Баш ми е гајле какво е времето, за мене најважно е да имам пари, напишала Соња Лазетиќ на својот фејсбук профил.

lazetic

Оваа изјава наиде на жестоки реакции и коментари на социјалните мрежи, а целата јавност од соседната држава ја осуди Лазетиќ

Благодарение на својата меѓународна кариера, нејзиниот споруг, Никола заработи милиони, па парот живее во луксуз. Поранешниот фудбалер пред неколку месеци купил една помала стамбена зграда на Дедиње и од сите станови направил куќа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top