петок, 25 мај 2018 | Вести денес: 19 ново

Овој бик цел живот бил окован со ланци: Погледнете го моментот кога е ослободен

Како и многу други животни кои се растат и чуваат само за потоа да се искосистат одредени делови од нивното тело, и овие говеда биле чувани оковани во ланци. Погледнете ја реакцијата на животното кое прво беше ослободено и кога подоцна доби приклано место за живеење.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top