вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

Кардашијан повторно ограбена

По помалку од четири месеци откако Ким Кардашијан беше ограбена во хотелска соба во Париз, славното семејство повторно беше мета на ограбувачи.

Овојпат, грабежот се случи во продавницата на Ким, Клои и Кортни Кардашијан, „DASH“ сместена на Авенијата Мелроу во Лос Анџелес.

Според досегашните извори, непозната жена од продавницата украла облека и парфеми во вредност од 1.600 долари, а потоа избегала со сребрен автомобил во непознат правец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top