понеделник, 20 ноември 2017 | Вести денес: 16 ново

Трагедија: Дете загина на санкање

Деветгодишниот Е.Х загина вчера за време на санкање во близина на Бусовач, Србија откако излетал под автомобил.

– Момчето веднаш било превезено во болница, но за брзо време им подлегнал на повредите, изјавиле од болницата.

Сопред неофицијалните информации, момчето со своите врсници се санкал, и во тој момент поминал автомобил и момчето излетало под возилото.

Трагедијата се случила вчера околу 13 часот.

Top