недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 23 ново

Со врата му ја фати раката: Погледнете ја несреќата на Тито при посетата на Шведска (Видео)

На Интернет може да се најде малку позната снимка на која е прикажано како Јосип Броз Тито во 1976 година доживеал една необична несреќа кога отишол во посета на премиерот на Шведска Олоф Палме.

Имено, додека Тито излегувал од автомобилот, еден член на југословенската делегација му ја удрил раката.

Top