вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 113 ново

Данец ја убил сопругата, четирите деца и на крај си пресудил

Данската полиција соопшти дека четириесет и петгодишен маж ја убил својата сопруга, четирите деца, а потоа извршил самоубиство.

– Убиена е четириесет и двегодишна жена, две момчиња и две девојчиња, на возраст меѓу три и 16 години – соопшти полицијата.

Полицијата во соопштението ги отфрли медиумските шпекулации дека течење на гас е причина за смртта на семејството.

Засега не е познат мотивот, а полицијата не обелодени на кој начин се убиени. Семејната трагдија се случи во понеделник во едно село југозападно од Рандерс, на 185 километри северозападно од Копенхаген.

Top