петок, 25 мај 2018 | Вести денес: 73 ново

Бесни на Китиќ- казнети се сите кои биле на настапот на Миле

kitik

Фолк пејачот Миле Китиќ  изминативе денови направи вистинска мешаница, кога на негов настап сите гости се „здрвиле“ од алкохол.

-Миле го обожаваат сите, па на неговиот настап сите добро се напиле, а тој со своите песни ги натерал малку повеќе да посегнат по алкохол, што ги чинело дебела парична казна – рекол извор од лице место и додал:

-Токму таа вечер кога настапувал Миле, спроведена е акција во која сообраќајната полиција ги контролирала возачите во алкохолизирана состојба. Истата вечер врачени се преку 100 казни и прекршочни пријави, па возачите биле бесни на Китиќ, кој со својата песна ги натерал да посегнат по повење алкохол од дозволеното. Настапот на Китиќ ги удри дебело по џеб- завршил соговорникот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top