вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

Татко од Гостивар си ја киднапирал малолетната ќерка

Гостиварчанец си заработи кривична пријава бидејќи си го киднапирал малолетното дете. Се работи за 44-годишниот Д.П. од Гостивар кој во месец ноември минатата година, околу 11 часот и 30 минути, влегол во училиштето во Долна Бањица, без дозвола на мајката со која се разведени насилно ја извадил седумгодишната ќерка од училницата и заминал со неа во непознат правец.

Од македонската полциија информираат дека таткото одбивал детето да биде вратено на неговата мајка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top