вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

Зимска бајка во Дубровник (фото)

Утринава во најубавиот град на Јадранот, Дубровник, се случи нешто што ретко се случува. Дубровник се разбудил под снежна покривка. Дубровчани ретко се сведоци на ваква глетка.

 

img_8123

snijeg-snow-dubrovnik-croatia-hrvatska

snow-croatia-dubrovnik

snow-stradun-godubrovnik

dubrovnik-snow-go-dubrovnik

snow-dubrovnik-snijeg

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top