понеделник, 20 февруари 2017 | Вести денес: 127 ново

Зимска бајка во Дубровник (фото)

Утринава во најубавиот град на Јадранот, Дубровник, се случи нешто што ретко се случува. Дубровник се разбудил под снежна покривка. Дубровчани ретко се сведоци на ваква глетка.

 

img_8123

snijeg-snow-dubrovnik-croatia-hrvatska

snow-croatia-dubrovnik

snow-stradun-godubrovnik

dubrovnik-snow-go-dubrovnik

snow-dubrovnik-snijeg

Top