недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 11 ново

Невиден карамбол, 100 автомобили и камион се судрија (Видео)

Во близина на канадскиот град Торонто се случи карамбол во кој се судрија 100 автомобили и камион.

Во инцидентот нема загинати, но повеќе луѓе со полесни повреди се префрлени во болница.

Иако во земјата поради лошите временски услови граѓаните се навикнати на возење по снег, сепак се случуваат и сообраќајни несреќи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top