вторник, 17 октомври 2017 | Вести денес: 76 ново

Невиден карамбол, 100 автомобили и камион се судрија (Видео)

Во близина на канадскиот град Торонто се случи карамбол во кој се судрија 100 автомобили и камион.

Во инцидентот нема загинати, но повеќе луѓе со полесни повреди се префрлени во болница.

Иако во земјата поради лошите временски услови граѓаните се навикнати на возење по снег, сепак се случуваат и сообраќајни несреќи.

Top