вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 42 ново

Идниот четврток е неработен

Идниот четврток е неработен ден за граѓаните од православна вероисповест во Македонија. На овој ден се празнува Богојавление , Водици.

Тоа ќе биде и последниот неработен ден оваа зима. Првиот следен неработен ден ќе биде на 14 април кога православните верници почнуваат со одбележување на Велгден, односно Велики Петок. Неработен е и вториот ден Велгиден, на 17 април во понеделник.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top