вторник, 24 октомври 2017 | Вести денес: 29 ново

Забрана за камиони на Плетвар

Од 10:30 часот воведена е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на планинскиот премин Плетвар, соопшти АМСМ.

Претходно беше соопштено дека има забрани за сообраќај за тешки товарни возила на патните правци: крак Маврово – Дебар, Кочани – Делчево – граничен премин Делчево, Берово – Виница – Кочани и превој Ѓавато, каде за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема.

За влез во Грција чекаат околу 70 камиони на ничија земја кои не се пропуштаат со соседната земја поради лошите временски услови.

Top