четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Замрза Дунав во Будимпешта (видео)

Замрза Дунав во Будимпешта. Унгарските власти вчера забранија пловење по реката поради ризикот од мразот на површината. Видеото, снимено од дрон, ја покажува замрзната река и парчиња мраз како пловат низ Будимпешта.

Дунав замрзна и во долниот тек во близина на Силистра во Бугарија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top