недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Сека е лицемерна, а не ужалена – татко ѝ умре сам како куче (ФОТО)

Таткото на Сека Алексиќ почина за Бадник, а пејачката поради тоа е завиена во црно.

За српскиот Курир двајца негови пријатели покажуваат во кои услови живеел пред смртта. Сека и Вељко постојано му уплаќале пари на сметка, но тој многу пиел и парите од ќерката ги давал за да си ги расчисти долговите и на крајот не му останувало ништо. Сека не го посетувала, освен последните денови кога бил во болница и кога се знаело дека му доаѓа крајот.

seka-aleksic-sekin-otac-milorad-aleksic-9

Таа сакала да го префрли на лекување во Белград, но веќе било многу доцна.

seka-aleksic-sekin-otac-milorad-aleksic-10

Сека, Вељко и нејзината мајка дошле на погребот, но не дозволиле да објават некролози, па наместо многу луѓе колку што го почитувале и сакале, Србинот, како што го викале пријателите, бил испратен како куче, со 15-20 луѓе.

seka-aleksic-sekin-otac-milorad-aleksic-11

Пријателите ја обвинуваат Сека, велат дека е доволно богата и можела да му омогне на татка си со време. Тие не ѝ изразиле сочувство и веруваат дека е лицемерна, а не ужалена.

seka-aleksic-sekin-otac-milorad-aleksic-1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top