вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 10 ново

Голема несреќа: Автобус полн патници влета во куќата на Цеца (ВИДЕО)

Снежните врнежи и лизгавите улици направија хаос во улицата „Љутица Богдан“, поточно пред куќата на Светлана Цеца Ражнатовиќ.

ceca

Автобус од приватен превозник удри во нејзината куќа.

Вистинска драма се одиграла кога возачот изгубил контрола врз возилата и удрил во вилата на фолк пејачката.

ceca-raznatovic-autobus-udes-dedinje-foto-dragapoopona-udovicic-1484091373-1077305

Еден столб од куќата е срушен, а причинета е голема штета како врз возилото така и врз куќата на познатата пејачка.

Автобусот полн со патници запрел на блискиот паркинг, а на самото место стигнала брзата помош и полицијата.

Двајца патници се полесно повредени, а во семејната куќа на Ражнатовиќ сите се вознемирени, но веднаш истрчале за да им помогнат на луѓето на кои им била потребна помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top