среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 109 ново

Шокантна снимка: Нема да поверувате што и направи полицаецот на девојката

Снимката како малолетно девојче е кренато на раце од страна на училишниот полицаец и со цела сила е фрлено на земја стана неверојатно вирална на твитер. Бруталната постапка на полицаецот ја осудуваат сите, видеото се најде и во медиумите, по што е побарана одговорност од претпоставениот на полицаецот. Во изјава за медиумите мајката на девојчето вели дека таа има само петнаесет години и се обидувала да ја заштити својата сестра која била во вербална расправија со друго девојче од училиштето.

Top