недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 84 ново

Шокантна снимка: Нема да поверувате што и направи полицаецот на девојката

Снимката како малолетно девојче е кренато на раце од страна на училишниот полицаец и со цела сила е фрлено на земја стана неверојатно вирална на твитер. Бруталната постапка на полицаецот ја осудуваат сите, видеото се најде и во медиумите, по што е побарана одговорност од претпоставениот на полицаецот. Во изјава за медиумите мајката на девојчето вели дека таа има само петнаесет години и се обидувала да ја заштити својата сестра која била во вербална расправија со друго девојче од училиштето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top