петок, 22 септември 2017 | Вести денес: 32 ново

Идниот татко Даниел ја отвори вратата на својот стан (ФОТО)

kajmakoski-doma

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски е двоен победник на музичките натпревари. Прво се прослави во „Икс фактор Адриа“, а потоа триумфираше и во „Твоето лице звучи познато“. Неодамна се дозна дека Даниел во февруари ќе стане татко.

daniel1

Тој и неговата избраничка, Кристина Димитриеска, ќе станат родители во февруари, а Даниел за екипата на српски „Блиц“ ги отвора вратите на станот во кој престојува додека е во Белград.

zvaktkqturbxy9hnwmzmtczmdbhnzlizgi5m2jjmmjhmdhhodm4nzewzi5qcgvnkzmczqooaa

Тоа е, всушност, куќа, која е пространа и со голем двор. Го пружа неопходниот мир на еден музичар, а Даниел целосно ужива кога престојува во неа.

Top