сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 5 ново

Автобус полн со патници се заби во куќата на Цеца (ФОТО)

Снежните врнежи и лизгавите улици направија хаос во улицата „Љутица Богдан“, поточно пред куќата на Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Автобус од приватен превозник удри во нејзината куќа.

ceca-raznatovic-autobus-udes-dedinje-foto-dragana-udovicic-1484091373-1077305

Вистинска драма се одиграла кога возачот изгубил контрола врз возилата и удрил во вилата на фолк пејачката.

Еден столб од куќата е срушен, а причинета е голема штета како врз возилото така и врз куќата на познатата пејачка.

ceca-raznatovic-autobus-udes-dedinje-foto-aleksandar-becic-1484090516-1077281

Автобус полн со патници запрел на блискиот паркинг, а на самото место стигнала брзата помош и полицијата.

ceca-raznatovic-autobus-udes-dedinje-foto-dragana-udovicic-1484091373-1077301

Двајца патници се полесно повредени, а во семејната куќа на Ражнатовиќ сите се вознемирени, но веднаш истрчале за да им помогнат на луѓето на кои им била потребна помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top