понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

Стави крај на четригодишната врска – еве која е причината!

%d1%81%d0%b0%d1%81%d0%b0

Пејачот Саша Ковачевиќ наводно ја прекинал четиригодишната врска со неговата девојка Јована Јоциќ, а празниците ги поминал со братот и мајката.

Иако се шушкало дека Саша во последно време не му цветаат рози во љубовта, тој на стартот од Новата година ја прекинал врската.

Јована наводно се иселила од станот во кој престојувала две години.

– Честите караници доведоа до низа несогласувања. Како и секој пат кои ги преживуваат, се чини дека станува збор за криза и презаситеност после четири години. Меѓутоа како што нив последните денови расправиите им беа почести, а за многу неважни работи, Саша одлучи да ја прекине агонијата и да стави крај на врската – изјавил близок пријател на Саша и Јована.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top