четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Грди чизми кои не треба никој да ги носи

Со доаѓањето на зимата дојде и најлошата модна појава која со години се повторува. Станува збор за грдите рамни чизми со крзно кои никој не треба да ги носи!

Најголемиот проблем со нив е тоа што едноставно многу се грди. И нема убав начин тоа да се каже. Не прилегаат на ниту една градба на телото. Со нив нозете секогаш изгледаат покуси, здепасти и дебели повеќе отколку што навистина се. Дури и кај девојките со манекенска градба. Но, тоа не ги спречува девојките да ги носат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top