петок, 20 октомври 2017 | Вести денес: 111 ново

До каде ќе стигнат македонските ракометари на СП?

До каде ќе стигнат македонските ракометари на СП? е прашањето во анкетата на „Република“ на кое може да одговарате вие почитувани читатели.

 

До каде ќе стигнат македонските ракометари на СП?

Резултати

Loading ... Loading ...

Македонските ракометари веќе се во Мец, Франција и се аклиматизираат пред почетокот на првенството. Првиот меч е против Тунис в четврток во „Арена де Мец“.

Top