понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 78 ново

До каде ќе стигнат македонските ракометари на СП?

До каде ќе стигнат македонските ракометари на СП? е прашањето во анкетата на „Република“ на кое може да одговарате вие почитувани читатели.

 

До каде ќе стигнат македонските ракометари на СП?

Резултати

Loading ... Loading ...

Македонските ракометари веќе се во Мец, Франција и се аклиматизираат пред почетокот на првенството. Првиот меч е против Тунис в четврток во „Арена де Мец“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top