сабота, 21 април 2018 | Вести денес: 44 ново

По повеќе од 12 саати пат, македонските ракометари пристигнаа во Мец

makedonija-rakomet

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Мец каде ќе ги игра натпреварите од Светското првенство (СП) кое почнува за два дена.

Црвено-жолтите по повеќе од 12-часовен пат пристигнаа во францускиот град, а патот минал во најдобар ред. Ракометарите се сместени во хотелот, а првиот официјален тренинг ќе го имаат денес од 16.30 часот.

Македонија првиот натпревар на СП го игра на 12 јануари, а противник е репрезентацијата на Тунис (17.45 часот).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top