понеделник, 23 октомври 2017 | Вести денес: 40 ново

Ограбен маркет на „Стокомак“

Вчеравечер во 20,42 часот во Скопје на бул.„Партизански Одреди“, поточно во маркет „Стокомак 21“, непознат сторител вооружен со пиштол и маскиран со плетена црна маска, извршил разбојништво и од вработените одзел околу 27.000 денари, а потоа го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.

Top