среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 57 ново

Груевски ќе се сретне со лидерите од коалицијата „За подобра Македонија“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска ќе оствари средба со лидерите на политичките партии од коалицијата „За подобра Македонија“.

Груевски вчера го прими мандатот за формирање влада од претседателот Ѓорге Иванов, по последните предвремени парламентарни избори на кои ВМРО-ДПМНЕ освои 51 мандат.

Top