петок, 25 мај 2018 | Вести денес: 73 ново

Вооружен грабеж во „Спорт лајф“

Вчера околу 19,19 часот во Скопје на ул.„Тале Христов“ поточно во спортската обложувалница „Спорт лајф“, две непознати лица маскирани и вооружени со пиштоли, извршиле разбојништво над еден вработен при што одзеле околу 19.000 денари, а потоа го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top