сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 11 ново

Вооружен грабеж во „Спорт лајф“

Вчера околу 19,19 часот во Скопје на ул.„Тале Христов“ поточно во спортската обложувалница „Спорт лајф“, две непознати лица маскирани и вооружени со пиштоли, извршиле разбојништво над еден вработен при што одзеле околу 19.000 денари, а потоа го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.

Top