недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Македонска пејачка запросена среде настап

Македонската фолк-пејачка Андријана Ади Бојковска за време на новогодишната ноќ  беше професионално ангажирана во Скопје, а токму таму доби нешто сосема неочекувано.

Таа доби брачна понуда од страна на нејзиното момче, Мартин Костадиновски, инаку познат коктел-мајстор, кој реши пејачката да ја побара за жена.

Забавата така станала уште повесела.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top