понеделник, 24 април 2017 | Вести денес: 135 ново

Полицијата и спасувачките екипи на терен: Се трага по Ненад кој исчезна во снежната бура

Братот го сакам најмногу на свет, не губам надеж дека е жив и зрав и дека ќе го најдеме. Ова го вели Милибор Радиќ, братот на 32-годишниот Ненад Радиќ, кој е завеан на планина во Србија.

Двајцата од 1996 година останале без родители, си се имаат само еден со друг и затоа откако Ненад на 6 месецов исчезна во страшна снежна бура на планина, братот неуморно го бара.

Браќата тргнале во шумата за бадникови гранчиња кога се случило невремето.

Полицијата, спасувачките екипи и пожарникарите неуморно тргаат по 32-годишниот Србин. И покрај силниот ветер, кој сече на -15 потрагата интензивно трае.

Top