четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 105 ново

Девет сообраќајки изминатите 24 часа во Скопје

soobrakajka

Девет сообраќајни несреќи се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Според евиденцијата на СВР Скопје, во две со полесни телесни повреди се здобиле четири лица, а во пет е причинета материјална штета.

Вчера од страна на сообраќајната полиција, санкционирани се двајца возачи кои поминале на црвено светло на семафор, пет возачи го управувале возилото без возачка дозвола, односно нерегистрирано, како и пет возачи кои не се придржувале према ограничувањата, забраните и обврските изразени со поставените сообраќајни знаци. Затекнати се и 36 непрописно паркирани возила, а санкционирани се шест пешаци кои поминале вон обележан пешачки премин, односно поминале на црвено светло на семафор.

Со специјалното возило „пајак“ отстранети се 49 возила.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top