вторник, 24 октомври 2017 | Вести денес: 29 ново

За инат на студот: Оваа зимска шминка можете да ја носите во секоја прилика (Видео)

Блогерката Ејми Роуз Вокер снимила одличен мејкап туторијал за тоа како да се нашминкате за дневни но и вечерни зимски варијанти. Доколку сакате сребрени и топли тонови на сенки во комбинација со кајсија и розова боја на кармин, овој изглед пробајте го веќе денес.

Top