недела, 17 јуни 2018 | Вести денес: 112 ново

За инат на студот: Оваа зимска шминка можете да ја носите во секоја прилика (Видео)

Блогерката Ејми Роуз Вокер снимила одличен мејкап туторијал за тоа како да се нашминкате за дневни но и вечерни зимски варијанти. Доколку сакате сребрени и топли тонови на сенки во комбинација со кајсија и розова боја на кармин, овој изглед пробајте го веќе денес.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top