сабота, 21 април 2018 | Вести денес: 53 ново

Дел од населбата Центар утре без вода

voda_nema500

Жителите лоцирани на улицата „Адолф Циборовски“ во населбата Центар утре од 8 часот ќе останат без вода.

Како што информира РЦУК – Скопје, прекинот е поради уличен дефект на водоводна цевка на крстосницата меѓу булеварот „Партизански одреди“ и улицата „Адолф Циборовски“. Прекинот ќе биде се до отстранување на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top