сабота, 21 април 2018 | Вести денес: 44 ново

Трогателна фотографија од Турција: Луѓето во Истанбул направија нешто прекрасно и сите треба да го следат нивниот пример

На Фејсбук профилот на Булент Јуртсевер, претседателот на една месна заедница во Истанбул, осамна прекрасна фотографија.

Имено, трговски центар Атриум во овој град ги отвори своите врати за кучињата скитници. Им поставиле кутии и ќебиња и на фотографијата се гледаат кучиња кои конечно спијат на топло во ледениот бран кој го прекри и овој дел од светот.

-Не губам надеж се додека има вака добри луѓе, напишал Јуртсевер како коментар до фотографијата.

screenshot_1-11

 

извор: македонија денес

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top