понеделник, 21 мај 2018 | Вести денес: 92 ново

Димитров е победник на турнирот во Бризбејн

Бугарскиот тенисер Григор Димитров е победник на АТП турнирот во Бризбејн, откако во финалниот дуел со 2-1 во сетови (6-2, 2-6, 6-3) беше поуспешен од најдобриот јапонски тенисер и петти на светот, Кеи Нишикори.

За Димитров ова е прв трофеј во новата сезона, вкупно петти во кариерата и прв по 2014 година,   исто така и прва победа над Нишикори во досегашните пет дуели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top