вторник, 17 октомври 2017 | Вести денес: 76 ново

Охридското Езеро не го издржа студот (ФОТО)

Ниските температури придонесоа да се заледат и краевите од водата на Охридското Езеро. Како изгледа Охрид деновиве погледнете од фотoграфиите на еМагазин. Утрово во Охрди беа измерени минус 15 степени.

ohrid1

Top