четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Охридското Езеро не го издржа студот (ФОТО)

Ниските температури придонесоа да се заледат и краевите од водата на Охридското Езеро. Како изгледа Охрид деновиве погледнете од фотoграфиите на еМагазин. Утрово во Охрди беа измерени минус 15 степени.

ohrid1

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top