среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 90 ново

Марија Шерифовиќ ги расплака сите со искрена честитка за празниците

Вака Марија им честиташе Божиќ на своите фанови на Инстаграм:

-Марија Шерифовиќ, која сите ја знаеме, не сум само јас, тоа што го пишува во овие редови, туку некој што повторно се раѓа кога ќе почне концерт и се поклонува пред вас. Тогаш настанува онаа Марија, вашата Марија, која ја знаете и сакате, таа што е поважна и подобра од мене лично. Таа „Марија Шерифовиќ“ постои само за вас и поради вас. Таа е ваша колку и моја. И морам да признаам, во таа кожа се чувствувам подобро од родената. Затоа нашата врска е нераскинлива и толку важна, како со семејство и најблиски, свои роднини. Фала ви за тоа. Сакајте ги родителите, своите деца, сакајте ги оние што неизмерно ве сакаат. Мир Божји – Христос се роди, напиша Марија Шерифовиќ на Инстаграм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top