понеделник, 23 октомври 2017 | Вести денес: 40 ново

За победа не се бираат средства, подол и непрофесионелен потег на ММА борец (видео)

nokaut

Невидено срамен потег вчера направи ММА борецот Ибрагим Кхалилов во мечот против Бакхитјар Баротов. Секоја борба во рингот започнува со спортско поздравување на двајцата борачи, но Кхалилов тоа го искористи и за само три секунди го нокаутира својот противник. Несреќниот Баротов сигурно не очекуваше ваков потег на Кхалилов, па на почетното поздравување влезе доста опуштено и тоа го чинеше крај на мечот.


Fighter scores 3-second KO off glove touch at… by situacijeliga

Top