среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 1 ново

Авиосообраќајот на „Александар Велики“ се одвива нормално, одложени се само летови за Истанбул

Авиосообраќајот на аеродромот „Александар Велики“ се одвива нормално, на дел од летовите има мали доцнења, но во принцип сите авиони навремено слетуваат и полетуваат.

Засега од управата на ТАВ посочуваат дека се откажани летовите од и до Истанбул на „Туркиш Ерлајнс“ поради лоши временски услови на „Кемал Ататурк“ аеродромот.

Откажани се и авиолиниите што доаѓаат од Лондон и од Хановер. За сите промени во распоредот на летање патниците ќе бидат навремено известени.

Top